Iskolánk kollégiumát beválasztották egy országos kísérleti programba, melynek célja, hogy a kollégiumban élő, hátrányos helyzetű gyermekek minél szélesebb körű ellátásban részesüljenek, sok élményben és foglalkozásban legyen részük, hogy ezáltal személyiségük jobban fejlődhessen, teljesebb emberekké válhassanak.

 

"Az Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő meghívásos pályázatot hirdet „Kollégium PLUSZ” modellprogram címmel hátrányos és halmozottan hátrányos helyzetű gyermekek részére komplex hátránykompenzációs céllal, kollégiumi körülmények között megvalósuló gyermekjóléti prevenciós program támogatására.

 

A pályázattal támogatott program célja egy olyan fenntartható, esélyteremtő, a társadalmi felzárkózást segítő plusz funkció modellezése működő kollégiumok bázisán, melynek révén áthidalható a gyermekjóléti rendszerben tapasztalható szolgáltatási hiány, elősegítve így a gyermek családban történő nevelkedését. A „Kollégium Plusz” modellprogramot olyan felső tagozatos gyermekek számára szükséges kialakítani, akik egyszerre igénylik a kollégiumi elhelyezést és a gyermekjóléti prevenciót."

- részlet a pályázati kiírásból -