"Szeretek iskolába járni, mert itt kedves a tanító néni, és itt nagyon szeretek tanulni, szeretnivalók a tanárok. Én biztosan sokáig fogok suliba járni, hogy még okosabb legyek, ez a szándékom már örökös. Itt a tantárgyakat a legjobb tanárok tartják. Tanulság: tanuljatok, mert tanulni fontos!" - 3. osztály -

 

"Azért szeretem az iskolát, mert sokat lehet tanulni és játszani. A suliban felmászhatsz a fára, megengedik, hogy írjunk a táblára és kosarazzunk az udvaron." - 3. osztály -

 

"Én azért szeretek iskolába járni, mert ha nem lenne iskola akkor az a sok ember nem lenne ilyen okos. És én még azért szeretek iskolába járni, mert okos és becsületes ember lesz belőlem. És az a sok tanár megtanít, hogy belőlem becsületes ember legyen nagy koromban. " - 3. osztály -

 

"Azért szeretek ebbe az iskolába járni, mert jókat játszunk a mérleghintán, de szeretem a szakköröket is. Jók a játékok, amikor az iskolaudvarban játszunk érdekes játékokat, amikben mindig van valami vicces." - 4. osztály -

 

"Azért szeretek ebbe az iskolába járni, mert sok jó barátom van. És nagyon szeretem az úszásórákat. Azért csípem, mert kedvesek velem a tanárok. Szeretem az órákat. Kedvelem a kirándulásokat." - 4. osztály -

 

"Azért szeretek ebbe az iskolába járni, mert vannak barátaim, akikkel jókat játszunk. A tanárok segítenek, ha gondom van. Szeretem a guggolásokat meg a fekvőtámaszokat - szeretem, mert amikor otthon rosszalkodok, akkor kikapok. Szeretem a szakköröket. Amióta úszásoktatáson voltunk szeretem az úszást." - 4. osztály -

 

"Megtanulunk egészségesen élni. Tízóraira almát vagy almalét kapunk. Jó fejek a tanárok. Megismerjük Jézust és Istent." - 5. osztály -

 

"Azért szeretek ebbe az iskolába járni, mert sok jó dolog van: jó fejek és rendesek a tanárok, sokféle szakkör van." - 5. osztály -

 

"Azért szeretek ebbe az iskolába járni, mert sok barátom van, kedvesek a tanárok. Lehet íjászkodni, erőnléti edzéseket tartani, focizni, pingpongozni, súlyzózni." - 5. osztály -

 

"Jó fejek a tanárok, rendesek a tanulók. Református iskola igen megbecsülendő, mert itt igaz szeretettel beszélnek velem." - 5. osztály-

 

"Én azért szeretem az iskolát, mert sok jót lehet csinálni, pl: íjászat, foci, rajz. Az órákat azért szeretem, mert miközben tanulunk, mindig van olyan, amin nevetni lehet, és a tanárok is nagyon kedvesek és mindig elvisznek valahová, meg segítenek ha valamit nem értünk." - 5. osztály -

 

"Csudijó, nagyszerű közösség, jó környezet! Sok élménydús foglalkozás és program van. Mindenben segítséget kapunk. Vidám, kedves, szerető iskola. Hiányozni fog. A hittan órák is hiányozni fognak, mert jó stresszoldó, néha jól esett egy mozgalmas nap közben." - 8. osztály -

 

"Sok volt az áhítat. Jobb volt ez a suli, mint a másik." -8. osztály-

 

"Nem szerettem, hogy nem engedett ki az ofő a boltba, mert attól parázott, hogy bagózunk." - 8. osztály -

 

(A fenti véleményeket 2014. tavaszán írták a gyerekek.)