A közös reggeli áhítaton Zsombor bácsi arról beszélt, hogy nem mindegy, hogy az új esztendőben hogyan élünk a lehetőségeinkkel. Ha egy üvegnyi tiszta vízbe mocskot töltünk, utána már senkinek sincs kedve abból inni, nem is lenne egészséges. Így az sem mindegy, hogy az életünkkel mit kezdünk. Az új év tiszta lapját mivel írjuk tele az iskolában, hogyan viselkedünk és tanulunk.

Az áhítat után egy rendőrtiszttel beszélgettük át, hogyan tudunk balesetmentesen közlekedni az utcán gyalogosan, kerékpárral, vagy éppen busszal közlekedve.

A következő órában minden osztály igyekezett megismerkedni új tanulóival és tanáraival az osztályfőnöki órákon.

A délelőttöt tűzriadó-próba és tűzvédelmi előadás zárta a dunaújvárosi tűzoltóparancsnok vezetésével.