Kedves Tanulók!

A 2017/2018-as tanévtől bővebb természettudományos ismereteket szeretnénk nektek nyújtani. Célunk olyan növény és állatfajok valamint társulások bemutatása, amelyek szűkebb és tágabb környezetünkben, hazánkban megtalálhatók. Amit tudtunk kiegészítettünk fotókkal és néprajzi valamint gyógynövénytani ismeretekkel.

Ugyanakkor várjuk véleményeteket, saját felvételeiteket, kedvenc állataitokról, növényeitekről, amelyeket néhány mondatban mutassatok be nekünk. Olvassatok utána az internetről, a könyvtárban gyűjtsetek anyagot, próbáljatok saját megfigyeléseket végezni, leírni, mert ennek van értéke.

Havonta mutatunk be új növényeket, állatokat. Lesznek ismert és ismeretlen fajok is, többségüket tanuljuk tanórán is. Hosszabb dolgozatokat is küldhettek, a legérdekesebbeket közöljük és tavasszal a KIS BIOLÓGUSOK versenyére is benevezzük.  A jutalom ezen kívül egy jeles osztályzat biológiából, vagy természetismeretből. Természetesen az éves kötelező házi dolgozat elkészítésének is elfogadom.

Nagy Lajos tanár úr

A fotókat, leírásokat, dolgozatokat a következő címre várom: